השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות שפועלות במתאם נמוך לשוק ההון ומטרתן להקטין את סיכוני שוק ההון בתיק ההשקעות של הלקוח. השקעות אלה מפזרות את הסיכונים בתיק ההשקעות ומאפשרות כיום להשקיעבתחומים שהיו פתוחים בעבר רק למשקיעים גדולים.
לרוב, השקעות אלה הן בעלות פוטנציאל גבוה יותר מכפי שניתן למצוא בשוק ההון, ברמת סיכון נמוכה.

בין סוגי ההשקעות האלטרנטיביות העומדות לרשותכם כיום תוכלו למצוא:

  • השקעות בקרנות נדל"ן הפעילות בשוק המקומי ומעבר לים.
  • השקעות בתשתיות בארץ ובחו"ל.
  • השקעות בנכסים ריאליים כדוגמאת אנרגיות מתחדשות, תשתיות, סחורות ומטבעות.
  • השקעות באמצעות קרנות גידור.
  • השקעות באשראי צרכני – P2P
  • השקעות בחברות הייטק, ביו-טק ועוד

הנקודה של חוסר הקורלציה לשוקי ההון באותם מכשירי השקעה חשובה באופן כללי אך בייחוד בתקופה הנוכחית, המאופיינת באי וודאות שמשחקת תפקיד מרכזי בתנועת השווקים שמאותתים על רגישות יתרה לכל התפתחות.לכן, פיזור סיכונים גם למכשירי השקעה אלטרנטיביים הוא אלמנט חשוב מאין כמוהוכאמצעי לפיזור השקעות חכם.

תחום ההשקעות אמנם צומח בקצב מואץ ואין ספק כי מדובר בעולם חדשני שימשיך באותה מגמה במרוצת השנים אלא שגם כאן, בדומה לכל השקעה,חשוב להבין לעומק מספר פרמטרים נוספים שיבטיחו עד כמה שניתן את ניהול השקעות אלטרנטיביות בצורה בטוחה וחכמה.

כך לדוגמה, יש להבין את מבנה ההשקעה – החל מרמת נזילות הכספים, תחנות היציאה ועד בדיקת נאותות של החברה בה מבקשים להשקיע כדי להבין האם זו בעלת מוניטין מוכח או מפוקפק.

נוסף על כך, חשוב להבין האם קרן השקעות אלטרנטיביות מפוקחת בידי גוף מוסמך (הרשות לניירות ערך) ופועלת בהתאם לכללים המבטיחים שמירה של אינטרס המשקיע. אלו הם רק חלק מהצעדים הנדרשים לבחינה של השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון אך כדי להימנע מטעויות קריטיות חשוב להסתייע במתכנן פיננסי מוסמך שפועל בצמוד לאותן החברות ומכיר את התחום על בוריו.

לסיכומו של עניין, עולם ההשקעות משנה באופן מהותי את פניו לאחר שנים שהאפיקים המסורתיים היוו את החלופה הכמעט יחידה להשקעה. מגמה זו מאותתת כי נוצרו למשקיעים הזדמנויות השקעה מעוררות עניין המגלמות פוטנציאל תשואה עודף.

יש לכם שאלות בנושא סוגי השקעות?

אני כאן בשבילכם.

מה אוכל לעשות עבורך
דילוג לתוכן